Istrie

Fazana

Fazana je malebné rybářské městečko na jihozápadním pobřeží Istrijského poloostrova, které se nachází nedaleko starobylého města Pula a je ideálním místem pro odpočinek a rekreaci. Je to také přístav, odkud se dostanete do Národního parku Brijuni, známého ráje Země. Rodiny s dětmi zde najdou krásné pláže a hřiště, milovníci rekreace různá sportovní zařízení, milovníci kvalitního jídla četné restaurace a milovníci přírody krásnou přímořskou promenádu, kde si každý může vychutnat západy slunce a mořský vzduch.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti

Zajímavosti ve Fazaně

Historie Fazany sahá až do středověku, kdy je v úředních dokumentech zmiňována již jako malá rybářská vesnice. Později, v době Napoleona, byla členem "Rybářského bratrstva svatého Ondřeje" a na počátku 20. století se zde nacházela největší továrna na výrobu sardelí na Istrii. Až do rozmachu cestovního ruchu byl rybolov nejdůležitější hospodářskou činností obyvatel a také dnes se někteří lidé věnují rybolovu.

Nachází se zde několik zajímavých kostelů včetně kostela svatého Elysia ze 6. století, kostela Panny Marie na hoře Karmel ze 14. století a gotického kostela svatého Kosmy a Damiána se stopami renesančních fresek v sakristii.

Co dělat ve Fazaně

Malebné městečko Fazana v Chorvatsku je oblíbenou turistickou destinací a skutečnou ozdobou dovolené na Istrii. Tato bývalá rybářská vesnice okouzluje úchvatně krásným centrem, pěkným malým přístavem, barevnými měšťanskými domy a úžasnými restauracemi, které šíří jedinečnou atmosféru dovolené. Půvabná je také živá plážová promenáda po které se k malebným plážím dostanete zábavnou procházkou nebo malou projížďkou na kole. Také okolí Fazany opravdu stojí za vidění. Například slavný národní park Brijuni se 14 ostrovy se nachází hned u pobřeží a nedaleko je také známé přístavní město Pula.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti