Istrie

Medulin

Medulin se nachází na jižním cípu Istrijského poloostrova. Toto přímořské letovisko má idylickou polohu na dlouhém pobřežním pásu s několika krásnými zátokami a dokonce i dlouhou písečnou pláží. Je to krásné rodinné letovisko. V moři se nacházejí malé, drobné ostrůvky, které letovisku dodávají další dávku kouzla. Turistickým centrem není staré město Medulin, ale pěkná promenáda mezi přístavem a živou písečnou pláží Bijeca. Procházku zde zkrášluje řada fantastických restaurací, útulných barů, kaváren, některé obchody a butiky. Večer jsou otevřeny některé kluby, kde se můžete bavit až do brzkých ranních hodin.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti

Zajímavosti v Medulinu

V Medulinu z hlediska kultury je zajímavé archeologické naleziště Vizula, kde si můžete prohlédnout pozůstatky luxusní římské vily, která byla postavena v období od císaře Augusta do Konstantina Velikého. Traduje se, že Konstantin nechal zabít svého syna Crispa Caesara, protože ho jeho nevlastní matka křivě obvinila, že ji znásilnil a chtěl se zmocnit trůnu. Dnes se v letních měsících v Medulinu koná představení, které vypráví příběh Crispovy smrti. Na pobřeží Medulinu se nachází několik větrných mlýnů z konce 19. století.Kostel svaté Anežky v Medulinu je na Istrii unikátní svými dvěma zvonicemi. Byl postaven v roce 1893 a dnes se v něm konají koncerty v rámci Medulinského koncertního léta.

Co dělat v Medulinu

Během dovolené v Medulinu vás čeká celá řada zajímavých aktivit. Nejkrásnějšími atrakcemi přímo v obci je malebné nábřeží a pěkné pobřeží s nádhernými plážemi. Také okolí tohoto prázdninového letoviska je úchvatně krásné a nabízí zajímavé výletní cíle. Nejrušnějším místem v Medulinu je krásná přístavní promenáda. S velkolepým výhledem na moře,kde se můžete projít od malebného sportovního přístavu až na známou písečnou pláž Bijeca. 

Užijete si velkolepou atmosféru dovolené v krásném a přitom pohodovém prostředí. Na jejím konci, nedaleko hlavní pláže se nachází zábavní park se spoustou atrakcí, který si oblíbily zejména rodiny s dětmi. Po cestě se nachází několik agentur, které nabízejí výlety, půjčovny skútrů a dokonce i projížďky lodí.Pokud chcete, můžete si v jedné z pěkných kaváren vychutnat sklenku chorvatského vína nebo kávu a vnímat ruch na pláži. Tato krásná přístavní promenáda je obzvláště živá ve večerních hodinách, kdy se turisté vydávají ven a restaurace se plní.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti