Istrie

Novigrad

Novigrad je jedno z nejseverněji položených měst na chorvatském pobřeží, které se nachází na samém vrcholu Istrijského poloostrova. Novigrad je možná přehlížen některými svými známějšími istrijskými protějšky včetně Umagu, Poreče a Rovinje a má spoustu půvabu, skvělé možnosti ubytování a také řadu fascinujících památek. Město je také výborným místem, pokud máte chuť ochutnat některou z vyhlášených istrijských gastronomických specialit!

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti

Zajímavosti Novigradu

Dějiny Novigradu sahají až do starověku, kdy si zde zřídili základnu řečtí mořeplavci. Na konci antiky sem dorazili Římané a založili zde osadu Civitas Nova. V průběhu staletí zde vládly různé národy, jejichž pozůstatky a památky si dodnes můžete prohlédnout při prohlídce města a v muzeu Lapidarium. K hlavním atrakcím Novigradu patří staré městské hradby, zajímavé kostely a úchvatný přístav s pěknými barevnými budovami. Úžasné jsou však také pláže, které z tohoto přímořského městečka dělají ideální místo pro dovolenou.

Novigrad se rozkládá na západním pobřeží Istrie, asi 16 kilometrů jižně od Umagu a 17 kilometrů severně od Poreče. V současnosti je toto pobřežní městečko ve srovnání s ostatními velkými letovisky stále ještě trochu zasvěceným tipem. Dominantou oblíbeného městečka se 4 400 obyvateli je historické staré město, které se rozkládá na malém poloostrově a teprve v 18. století bylo spojeno s pevninou.

Co dělat v Novigradu

Během návštěvy Novigradu na vás čeká řada zajímavostí. Nejkrásnější památky se nacházejí přímo ve starém městě a lze je snadno prozkoumat pěšky. V centru města se nachází řada malých obchůdků s ručně vyráběnými suvenýry a regionálními pochoutkami .Také okolí přímořského města stojí za vidění a nabízí zajímavé výletní cíle. Skvělou zábavou pro staré i mladé je návštěva aquaparku Istralandia, opravdu skvělého tobogánu pouze 7 kilometrů od Novigradu.

Mezi nejvýznamnější pobřežní města, kam se z Novigradu snadno dostanete se řadí krásné město Umag na severu, malebná Poreč na jihu a známé přístavní město Rovinj.Za návštěvu stojí i vnitrozemí Novigradu, kde se nachází řada historických horských vesnic. Mimořádně krásné jsou Motovun, Grožnjan, Buje a Hum, které můžete navštívit v rámci jednodenního výletu.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti