Istrie

Poreč

Poreč je město nacházející se v srdci západního pobřeží Istrie. Je to město kultury, turistiky, sportu a zábavy, které bylo mnohokrát oceněno za krásu veřejných prostranství a čistotu. Poreč je nejoblíbenějším letoviskem na Istrii a Chorvatská turistická centrála ji často označuje za nejlepší letovisko v Chorvatsku. V této oblasti je k dispozici více než 100 000 lůžek a jednotlivé hotely a další zařízení jsou rozptýleny tak, že se zde nikdy necítíte příliš přeplněni.Je to také jedno z nejlépe organizovaných měst s dostatkem parkovacích míst, příjemnou plynulostí dopravy (i když je přetížená) a jedno z nejčistších měst na Istrii (i když všechna města na Istrii jsou poměrně čistá).

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti

Zajímavosti Poreče

Poreč je malé město na západním pobřeží Istrie. Město má dlouhou historii sahající až do římských dob. Staré město má stále typické římské uspořádání ulic je převážně symetrické se dvěma hlavními protínajícími se ulicemi - Decumanus Maximus (táhne se od východu na západ) a Cardo Maximus (táhne se od severu na jih).

Městský biskupský komplex baziliky je zapsán na seznamu světového dědictví Unesco a jeho nejstarší části pocházejí ze 4. století, ačkoli samotná bazilika je ze 6. století. Starému městu dominují domy v benátském stylu.Poreč je velmi turisticky navštěvovaná. A jako turistická destinace má nejvyváženější turistickou nabídku na celé Istrii. Je to především rodinná destinace. 

Co dělat v Poreči

Do centra Poreče se ze všech hotelů, apartmánů a kempů dostanete pohodovou procházkou ve stínu borovic, které rozprostírají svůj stín na promenádách a kopírují tvar pobřeží nebo můžete jet na kole či turistickým vláčkem.  Vydejte se na prohlídku města pěšky nebo na kole, prozkoumejte a poznejte jeho staré centrum, ulice a náměstí, parky a pláže, zklamáni určitě nebudete. Hlavní turistickou oblastí jsou dvě zátoky jižně od města, zvané Zelená  a Plava  Laguna. Jsou to téměř malá městečka v nichž se nachází několik hotelů a také kempy, přístav,nákupní a zábavní zóny. Většina návštěvníků se ubytovává v jednom z nich. 

Pokud se nacházíte v hlavní části města a máte chuť na koupání a opalování, vydejte se na nedaleký ostrov Sveti Nikola, kam se dostanete pravidelnou lodní dopravou (cesta trvá jen několik minut).V Poreči si také můžete vybrat z mnoha možností ubytování hotely, apartmány, kempy a dobrých barů a vzrušujícího nočního života, široké nabídky sportovních a vodních aktivit, historických památek a dalších zajímavostí je tu  nespočet.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti