Istrie

Pula

Pula, město existující již tři tisíce let se nachází na jihu Istrijského poloostrova. Město má nádherné pláže, které se rozkládají na téměř sto kilometrech krásného a členitého pobřeží. Bohatý itinerář její historie, kde každý krok starým městem je pamětihodností, začíná a končí římským amfiteátrem. Pula se nachází na jižním cípu Istrijského poloostrova a má jedny z nejlepších pláží na celé Istrii.Je to směsice stylů s římskou, benátskou, rakousko-uherskou a socialistickou architekturou. Je to tu drsné a abyste si Pulu zamilovali a docenili, potřebujete čas. Jakmile se vám to však podaří, uvědomíte si, že toto město má co nabídnout, kolik míst k objevování a co dělat.

Zajímavosti v Pule

Město se může pochlubit množstvím historických památek, krásnými příklady římské architektury, zatímco městská tržnice, postavená koncem 19. století je krásnou ukázkou architektury vídeňské secese. Nejznámější městskou památkou je pulské Koloseum, římský amfiteátr z 1. století n. l., který se dochoval do dnešních dnů. Je dobře zachovalý a dnes slouží také jako místo konání letních festivalů a koncertů.

Co dělat v Pule

Pula je ideálním městem pro tu nejlepší zábavu. Vzpomínky na léto strávené v Pule vám zůstanou navždy. Terasy pod širým nebem se skvělou hudbou, výborné jídlo doprovázené sklenkou dobrého istrijského vína, noční procházka živými ulicemi města, okouzlující úzké stoupání v historickém centru a různé druhy hudby, které jsou slyšet všude - to vše a mnohem více zažijete v Pule. Užijte si koncert s překvapením ve velkolepé Pulské aréně, která je také ideálním místem pro gladiátorské zápasy nabízející skutečný vzrušující zážitek. Každoročně v červenci si můžete vychutnat sledování filmů na nejkrásnějším jevišti na světě pod hvězdami a velkolepým ohňostrojem zahájit tradiční Pulský filmový festival. Relaxujte při uklidňujících rytmech pouličních hudebníků na jednom z mnoha městských náměstí, vychutnejte si vířivé vystoupení mažoretek, četných hudebníků a performerů, navštivte zajímavé výstavy v městských galeriích, ochutnejte olivový olej v Domě istrijského olivového oleje, nahlédněte do každodenního života obyvatel Puly před několika desítkami let v Muzeu pamětí, vstupte do podzemního světa Puly a prozkoumejte úžasný systém tunelů ZeroStrasse nebo navštivte nádherné Akvárium Pula ve Verudele, odpočiňte si a vychutnejte si krásu uměleckých instalací Verudela Art Parku při popíjení kávy s výhledem na moře... opravdu nezapomenutelný zážitek!

Pokud dáváte přednost přírodě a venkovním aktivitám, je Pula ideálním místem. Četné běžecké a cyklistické stezky podél moře nebo lesem uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky. Pula se může pochlubit 30 kilometry pobřeží, křišťálově čistým mořem, krásně udržovanými městskými plážemi s řadou sportovních zařízení, zejména vodních sportů, jako je jízda na kajaku, potápění, surfování, plachtění, plavání a mnoho dalších sportovních výzev. Je jen na vás, zda je objevíte. Takže přijeďte do Puly, užijte si to ať pocítíte ty pozitivní vibrace třítisícového města a určitě si budete přát zůstat tu navždy!