Istrie

Rovinj

Rovinj se nachází na západním pobřeží Istrie a je jedním z nejoblíbenějších a nejrozvinutějších turistických středisek v Chorvatsku. Je to jedno z nejfotogeničtějších měst ve Středomoří a kdysi rybářské městečko je dnes známým turistickým letoviskem. Rovinj-Rovigno,vzdálené asi 40 km od Puly je již dlouho známé jako město s příznivými a výhodnými klimatickými podmínkami. A tak jsou jeho obyvatelé i dnes hrdí na tuto dlouhou tradici a "bojují" o titul "zdravé město"... Zbytek je dílem přírody. Celé pobřeží s dvaadvaceti ostrovy je oblastí chráněného přírodního dědictví.

 

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti

Zajímavosti Rovinji

Staré město je postaveno na ostrově, který byl s pevninou spojen teprve v 18. století. Rovinj, známá jako jedno z nejmalebnějších a nejromantičtějších středomořských měst, láká v posledních desetiletích velké množství turistů, z nichž většina se sem věrně vrací rok co rok. Proč se sem vracejí? Možná je to dech minulých časů, který cítíte při procházce dlážděnými úzkými uličkami starého města. Nebo je to snad jeho 22 ostrovů a ostrůvků, mírné středomořské klima, pečlivě upravené parky, upravenost ulic, přívětivost místních obyvatel či četné a rozmanité městské akce. Nebo všechno dohromady!

Rovinj je také bohaté na historické památky, z nichž doporučujeme následující: Eufemie, Křtitelnice Nejsvětější Trojice, Františkánský klášter, hrad na ostrově svatého Ondřeje a Dvigrad. Kromě historických památek je Rovinj bohatá i na přírodní krásy. Určitě navštivte místa, jako je Limska Draga, Rovinjské ostrovy a pobřežní oblast, lesopark "Zlatni Rat", lom "Fantazija", bažiny "Palud" a ostrovy Dvije Sestrice.

 

Co dělat v Rovinji

Toto kouzelné pobřežní městečko má co nabídnout ať už hledáte odpočinek na pláži, adrenalinové aktivity nebo nejlepší místní víno a jídlo. Když k tomu přidáte ideální polohu pro poznávání zbytku Istrie a podniknete i několik jednodenních výletů do sousedního Slovinska a Itálie ,uvidíte, že v tomto krásném městě můžete bez problémů strávit týden nebo dva.

Rovinj dokáže velmi zajímavým způsobem spojit svou bohatou tradici s moderní dobou. Jelikož je také aktivním rybářským přístavem, můžete zde zažít atmosféru malé rybářské vesnice, zejména během oblíbených rybářských slavností nebo v některé z tradičních hospůdek zvaných Spacio ,mezi rybáři velmi oblíbených. Na druhou stranu se ve městě rozvíjí vynikající gastronomie a obecně se zde nabízí vysoký standard turistických služeb.

 

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti