Istrie

Umag

Umag je město na západě Istrie a zároveň nejzápadnější místo v Chorvatsku jen 10 km od slovinských hranic. V Umagu dnes žije asi 13 000 obyvatel, kteří se zabývají převážně cestovním ruchem, zemědělstvím, pěstováním oliv a vína, protože Istrie má terra rossa (červenou půdu), která je velmi úrodná. Umag a jeho riviéra,dlouhá asi 20 km na Istrii je velmi oblíbenou destinací v Chorvatsku. Staré město má atraktivní úzké dlážděné uličky a pobřeží je plné krásných malých zátok.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti

Zajímavosti Umagu

Přestože Umag pochází z dávných dob, zachovala se z něj pouze středověká architektura. Její pozůstatky jsou patrné na městských hradbách, benátských vilách a malebných uličkách.Jak již bylo zmíněno, Staré město se nyní nachází na poloostrově, který byl kdysi ostrovem. Kolem něj byly v 10. století vybudovány městské hradby, které byly s pevninou spojeny padacím mostem. Nejzachovalejší stavbou je také nejstarší budova - západní věž, v níž sídlí Městské muzeum.

Co dělat v Umagu

Pro milovníky hudby je připraven hudební festival UmagoBlues a ochutnávka místních specialit. Dalším festivalem je Umagination, což je festival elektronické hudby, který se v Umagu koná již čtvrtým rokem. Nejznámější je Umag díky tenisovému turnaji ATP Croatian Open Umag, který se koná každoročně v červenci.

Všeobecně lze říci, že co se týče sportu v Umagu se vždy něco děje ať už jde o tenis, fotbal nebo třeba golf. V Umagu a také v několika dalších istrijských městech se každoročně konají Dny jediné ryby. Tato manifestace trvá měsíc a koná se v restauracích, které nabízejí čtyřchodová menu založená na mořském jazyku doprovázená vynikajícími istrijskými víny a olivovým olejem.V této části Istrie se také nachází velké množství cyklistických stezek pro ty, kteří si během dovolené rádi užívají jízdu na dvou kolech.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti