Istrie

Vrsar

Vrsar je turistické město na západě Istrie, které se nachází 9 km jižně od Poreče a v těsné blízkosti nádherného Limského fjordu se nachází malá vesnička Vrsar. Toto malé rybářské městečko je skutečným klenotem. Rozkládá se na malém 54 m vysokém kopci a je obklopeno ostrůvky, které nabízejí krásný výhled na nádherné západy slunce. Vrsar má krásný přístav a atmosférické staré město. K jeho nadčasovému kouzlu patří pobřežní promenáda, křivolaké uličky, staré kamenné domy a mnoho vyhlídek. Je to ideální místo pro rodinnou dovolenou. Má mnoho kempů a letovisek v docházkové vzdálenosti od starého města.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti

Zajímavosti Vrsaru

Středověké staré město Vrsar leží na kopci s výhledem na moře a s mnoha vyhlídkovými body  nabízí nezapomenutelný pohled na širé moře a souostroví 18 ostrůvků. Vrsar, odkud je krásný výhled na pobřeží se přirozeně stal obrannou pevností. Z opevňovacího systému vybudovaného ve 12. století se dochovaly pouze části, ale pevnostní hrad stojí za prohlídku. Přinejmenším Casanova ji považoval za hodnotnou. Nejslavnější italský milovník navštívil Vrsar dvakrát a dokonce si ho poznamenal do svých pamětí. Hlavní městská brána ze 13. století se zachovala dodnes. V jedné staré bráně stojí socha benátského lva svatého Marka. Pěknou procházku si můžete udělat také v přístavu a nedaleko se nachází kostel Panny Marie Mořské z 12. století. Město si zachovalo středomořskou atmosféru a to díky úzkým kamenným uličkám, které vedou na malá intimní náměstíčka.

Co dělat ve Vrsaru

Vrsar si zachovává rybářskou tradici a bohaté historické dědictví, a přesto již po desetiletí láká turisty a umělce. Pouhé 3 km na sever se nachází Limský kanál - fjord, který byl vyhlášen přírodním parkem. Restaurace uvnitř parku nabízejí ryby připravené podle tradičních receptů. Vrsar se může pochlubit jedním z nejkrásnějších souostroví až 18 neobydlených ostrůvků, hustě porostlých středomořskými keři a je ideálních pro průzkum pomocí motorových člunů, které si lze ve Vrsaru pronajmout. Půjčit si můžete také plachetnice, surfovací prkna, šlapadla a jízdní kola. Ve městě je také několik tenisových kurtů a dětských hřišť. 

Určitě si prohlédněte kostel svaté Fosky, hlavní městskou bránu, letní sídlo porečských biskupů, starou romantickou bránu ze 13. století, římský magazín a nekropoli, romantickou baziliku Panny Marie Mořské a nespočet dalších historických památek. Milovníci gastronomie si mohou v četných restauracích pochutnat na istrijských specialitách od proslulého pršutu po chřest a lanýže až po čerstvé mořské plody. Vrsar bychom rádi doporučili příznivcům rodinné dovolené i milovníkům aktivní dovolené. Pláže nabízejí široký výběr dalšího obsahu, stejně jako veškeré potřebné vybavení. Při pobytu ve Vrsaru si nenechte ujít návštěvu známých turistických destinací jako jsou Poreč, Umag a Rovinj.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti