Jižní Dalmácie

Dubrovník

Celý region Dubrovník je známý svou fascinující krajinou, bohatou středomořskou vegetací, mírným podnebím a zajímavými menšími osadami. Na světě je mnoho krásných míst, ale obyvatelé Dubrovníku tvrdí, že jejich město je nejkrásnější. Teplé jižní klima, prostorná modrá obloha, smaragdově zelené a tmavě modré křišťálově čisté moře dotýkající se skalnatého pobřeží a rozlévající se do četných zátok a zálivů přes písečné pláže a strmé útesy zdobené nejbujnější středomořskou a subtropickou flórou vás určitě nezklame.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti

Zajímavosti města Dubrovník

Dubrovník a jeho okolí pokrývají nejjižnější oblast Chorvatské republiky a její provincie Dalmácie od Neumu na západě po Sutorinu a Ponte Ostre na východě. Region sousedí na severu s Federací Bosny a Hercegoviny a na východě s Republikou Černá Hora. Tento dlouhý, úzký pobřežní pás pod Dinárskými horami a nízkými horskými vrcholy se rozprostírá na východě v Konavle Polje a zahrnuje pohoří Sniježnica a jeho horskou oblast, je to jeho nejvnitrozemnější bod. Jedna strana hraničí s Hercegovinou druhá s Černou Horou, přičemž hraniční linie kopíruje horské vrcholy a na některých místech se přibližuje k moři na vzdálenost několika set metrů (např. u Dubocké Ljuty).

Co dělat v Dubrovníku

Navštivte Dubrovník a nechte se ohromit úchvatným výhledem na staré město Dubrovník, křišťálově čisté Jaderské moře a četné ostrovy. Užijte si veškerý komfort zařízení. Dejte si drink, svačinu nebo jídlo ve snack baru nebo v restauraci s výhledem na staré město. Vydejte se na dobrodružnou jízdu s Buggy Safari tour. Navštivte obchod se suvenýry, obchod s ochridskými perlami nebo kovárnu mincí a odvezte si domů něco, co vám bude připomínat váš výlet.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti