Jižní Dalmácie

Makarská riviéra

Makarská riviéra je jednou z nejznámějších turistických destinací na chorvatském pobřeží, která láká návštěvníky svými přírodními rysy,podnebím, rozmanitými turistickými nabídkami a pohostinnými hostiteli. Makarská je rušným centrem,která se v délce 60 km rozkládá od Brely po Gradac, podél Jadranské magistrály. Její nejstarší část sahá k mořským břehům a nověji se rozrůstá do dálky až k působivým svahům Biokova. Makarskou riviéru odděluje od ostrova Brač jízda trajektem a v letních měsících ji katamarán a řada výletních lodí spojují s dalšími ostrovy a městy.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti

Zajímavosti města Makarská

Makarská riviéra je obklopena přírodou. Slunce zde svítí více než 2750 hodin ročně, teplota vzduchu od června do září přesahuje 20 °C a křišťálově čisté moře má od června do října teplotu nad 20 °C. Město Makarská se rozvinulo kolem přírodního přístavu, který je chráněn malebným poloostrovem Sveti Petar (Svatý Petr) a mysem Osejava.

Makarská se nachází ve Splitsko-dalmatské župě je odedávna správním, politickým, hospodářským, kulturním a vzdělávacím centrem a od poloviny 20. století také turistickým centrem. Dnes je to město s více než 15 tisíci obyvateli, které zahrnuje také následující malebné vesnice na úpatí pohoří Biokovo,odtud pochází název Makarská,Veliko Brdo, Puharići, Kotiština a Makar. Makarská riviéra je jednou z nejznámějších turistických destinací na chorvatském pobřeží, přitažlivá svou přírodou a klimatem, rozmanitou turistickou nabídkou a pohostinnými hostiteli. Makarská byla vždy známá svou písečno-oblázkovou pláží, která je dlouhá téměř 2 km. Podél promenád obklopených borovicemi se táhnou různá turistická zařízení, komfortní hotely a stravovací zařízení, která nabízejí kulinářské speciality a je zde spousta zábavy pro děti i dospělé. 

Co dělat na Makarské

Makarská leží na křižovatce silničních a námořních tras, a proto je město ideální pro organizované jednodenní výlety. Z Makarské jezdí pravidelná výletní linka na ostrovy Brač, Hvar a Korčula. Existuje také mnoho organizovaných jednodenních výletů do větších měst v okolí jako je Split nebo Dubrovník. Z Makarské můžete také navštívit Međugorje v Bosně a Hercegovině, které je jedním z nejznámějších poutních míst v katolickém světě.

Pro všechny, kteří touží po větší akci, se pořádají celodenní výlety na řeku Cetinu, kde můžete při raftingu zažít krásnou přírodu. Říční dobrodružství začíná na břehu řeky Cetiny v horské oblasti Biokovo. Po krátkých instrukcích následuje sjezd bílé vody k Radmanovým mlýnům, kde můžete opustit rafty a užít si koupání v průzračné horské řece nebo procházku lesem.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti