Jižní Dalmácie

Poloostrov Pelješac

Po Istrii druhý největší poloostrov v chorvatském Jadranu. Prostírá se mezi pevninou a ostrovy Korčula a Mljet .Poloostrov je 65 km dlouhý a 3 až 7 km široký. Dovolená na Pelješaci nabízí úžasný výlet do okouzlujícího historického města Dubrovnik.Za nejkrásnější část pobřeží poloostrova Pelješac se pokládá úsek mezi letovisky Orebić a Viganj. Velmi pěknými plážemi vynikají také obce Kučište a Lovište.Moře v blízkosti letoviska Viganj se pokládá za nejpříhodnější terén pro windsurfing.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti

Zajímavosti poloostrova Pelješac

Poloostrov Pelješac je známý svým drsným pobřežím, oblázkovými plážemi, solnými pánvemi, hradbami, ospalými vesnicemi,červeným vínem - Plavac mali,lahodnými ústřicemi a dalšími plody moře. Odedávna zdobí plantáže vinné révy a výroba vína má v této oblasti dlouhou tradici a je jednou z nejdůležitějších obchodních činností. Vinné cesty, prohlídky vinařství a vinic Metohije, Boljenovićů, Sparagovićů až po Putnikoviće a Dubravu představují silný zážitek z tradice a lásky obyvatel poloostrova Pelješac.

Kanál Pelješac odděluje poloostrov od ostrova Korčula. Osady a vesnice na jihu Pelješca rozptýlené jako strouhanka na úpatí dolomitů, evokují dávnou minulost.Skály, vegetace, háje borovic a cypřišů - všude převládá pocit nadčasovosti. Na kopcích nad mořem se na slunci rozpadají opuštěné vily a zahrady, kamenné zdi a sloupy.Citronové, fíkové a mandlové stromy, byliny a květy obklopují vesnické zahrady a pole.Historické město námořních kapitánů Orebic s obchody, trhy, kavárnami a restauracemi je na dně hory Sveti Ilija .

Co dělat na poloostrově Pelješac

Pokud je vaší představou dokonalé dovolené prvotřídní víno a mušle v kombinaci s pobytem v kempu podél oblázkových nebo písečných pláží, pak vás poloostrov Pelješac nezklame. Tento poloostrov je nejznámější vinařskou oblastí jižního Chorvatska a víno z pelješackých vinných sklepů se skvěle doplňuje s ústřicemi Mali Ston.

Štíhlý poloostrov Pelješac je obdařen skalnatými horami, rozlehlými údolími, idylickými zátokami a skvělými víny. Poloostrov lemují dvě historická města, Ston a Orebić a pomalá, klikatá cesta mezi nimi je opravdu velmi příjemná,počítejte s hodinou nebo i s delší dobou, pokud se cestou zastavíte na ochutnávku vína.  Třetím největším sídlem poloostrova je pěkný palmový Trpanj na severním pobřeží odkud jezdí trajekt do Ploče.  


 

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti