Kvarner

Crikvenica

Asi 32 km jihovýchodně od Rijeky se podél pobřeží nachází město Crikvenica. Město bylo před druhou světovou válkou velmi módním letoviskem, zejména mezi českými turisty a i dnes si zachovává svůj půvab. Je známé svým mírným klimatem a čistým vzduchem, lidé sem jezdí hledat úlevu od nemocí jako je bronchitida a astma. Nachází se zde také krásná pláž, která je dlouhá přes 1 km.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti

Zajímavosti v Crikvenici

Rozvoj města nastal koncem 19. století, kdy se z něj stalo oblíbené turistické letovisko v blízkosti velkého přístavu Rijeka. V roce 1877 zde byl vybudován přístav a v roce 1888 koupaliště. Stejně jako Opatija se i Crikvenica díky mírnému podnebí rozvíjela jako lázeňské a wellness středisko, kterému byl v roce 1906 udělen oficiální status. Na počátku 20. století zde byla postavena řada hotelů, které nabízely hostům služby v tomto duchu.

Od té doby sice lesk Crikvenice poněkud vyprchal, ale stále je to krásné letovisko, které je oblíbené díky své pěkné riviéře a snadnému dopravnímu spojení.

Co dělat v Crikvenici

V Cirkvenici naleznete Městské muzeum se sbírkou předmětů blízkého regionu, včetně kousků archeologického a přírodopisu zájmu nebo akvárium Crikvenica, který má třicet bazénů, kde se nacházejí hlavně druhy ryb z Jadranu,najdete jich zde přes sto, ale také některé druhy tropických ryb.

Velmi známým a oblíbeným místem Crikvenice je hlavní oblázková pláž Gradska plaža, která je přes jeden kilometr dlouhá a platí se na ni vstupné 15 kun. Pokrývá ji písek, jenž pokračuje pozvolna do moře. O pláž se denně stará několik pracovníků, proto je pláž dobře upravená.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti