Kvarner

Kastav

Město Kastav bylo postaveno na 365 metrů vysokém kopci s výhledem na Kvarnerský záliv v severní části jadranského pobřeží. Nachází se v těsné blízkosti Rijeky, největšího chorvatského přístavu a Opatijské riviéry, jedné z oblíbených turistických destinací v Chorvatsku.

Kastav, který se tyčí nad městy kypícími životem si dokázal po mnoho staletí uchovat bohatou historii, cenné architektonické památky, kulturu, tradice a nedotčenou přírodu. Současně drží krok s dobou a rozvinul se v něm moderní podnikatelský duch, který se odráží jak v atraktivních a jedinečných turistických nabídkách tak v tradičních průmyslových odvětvích. Kastav může každému návštěvníkovi nabídnout znamenitou směs požitků a podnikatelských příležitostí.

 

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti

Zajímavosti Kastavu

V průběhu své historie byl Kastav správním, obchodním a kulturním centrem Istrie a Primorje. Byl a stále je centrem chorvatské národní otázky, což městu umožnilo zachovat si svou autonomii, jazyk a zvyky i v době, kdy v jeho okolí začala vznikat další větší města.

Město Kastav úspěšně spojuje své historické hodnoty se současným způsobem života. Od doby, kdy Chorvatská republika vyhlásila nezávislost a město Kastav znovu získalo postavení samostatného okresu se nositeli pokroku města staly malé a střední podniky, které mají příznivé podmínky pro expanzi, zejména díky blízkosti Rijeky a Opatije - obchodních a turistických center regionu.

Co dělat v Kastavu

Kastav nabízí vše  od kvalitních hudebních a scénických vystoupení po folklórní festivaly a karnevalové zábavy od rekreace v přírodě po návštěvy muzeí a památek vždy doprovázené prvotřídními gastronomickými a enologickými požitky.

Každé léto se v Kastavě konají různé mezinárodní akce, například Kastavské kulturní léto, Kytarový festival a Kastav Blues Festival. Vystupují na nich světoznámí umělci a lákají mnoho turistů z Chorvatska i ze zahraničí.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti