Kvarner

Kvarner

 Kvarner se skládá se ze tří riviér: Opatijská riviéra, Crikvenická riviéra a Novi Vinodolski , Rijeka, ostrovy a vysočina. Kvarnerská riviéra se nachází v sousedství Istrie podél chorvatského pobřeží a je soustředěna kolem města Rijeka, nejrušnějšího přístavu na Jadranu. Nejznámějším letoviskem v této oblasti je Opatija, vyhledávaná jsou také Lovran, Crikvenica, Kraljevica a Novi Vinodolski. Součástí Kvarneru jsou i ostrovy Krk, Lošinj, Cres a Rab.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti

Zajímavosti v Kvarneru

Kvarner je jedním z nejbližších míst Jaderského moře ke střední a západní Evropě a proto byl Kvarner díky své blízkosti a mírnému klimatu již od dob Rakouska-Uherska v 19. století velmi oblíbeným turistickým cílem západoevropanů. Kvarnerský záliv zahrnuje některé chorvatské ostrovy i pobřežní města a obce.

Co dělat v Kvarneru

Ostrovy Cres, Lošinj, Krk a Rab mají velmi atmosférická stará přístavní města a úseky nedotčeného pobřeží poseté odlehlými zátokami, kde se můžete skvěle koupat. Na své si přijde i divoká příroda.Na Cresu žije významná populace supů bělohlavých a  na Lošinji se nachází mořské centrum pro ochranu delfínů a želv a na Učce i Risnjaku lze spatřit medvědy i když jsou nepolapitelní.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti