Kvarner

Lovran

Lovran se nachází na západním pobřeží Kvarnerského zálivu a je součástí Opatijské riviéry. Nachází se pouhých 75 km od Terstu a 6 km od Opatije, centra Opatijské riviéry. V 19. století se stalo oblíbeným turistickým střediskem rakousko-uherské šlechty. Lovran má mírné klima a leží blízko hranic, proto je také tak oblíbený.Turistická zařízení se zde rychle rozrůstají, včetně četných soukromých bytů, které vítají návštěvníky po celý rok. Díky své poloze je ideální pro pořádání výletů na pobřeží a do okolních vesnic Opatijské riviéry, ale také do vnitrozemí a hor a do nedalekých národních parků - Plitvice, Brijuni a Risnjak nebo na blízké ostrovy Cres, Rab a Krk.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti

Zajímavosti Lovranu

Lovran je město s dlouhou a pestrou minulostí a více než stoletou turistickou tradicí.Za své jméno vděčí vavřínu, který zde bujně roste a zdobí městské parky, soukromé zahrady i okolní kopce. Je to nejstarší město rostoucí na úpatí Učky a má zachovalé středověké centrum a středověký půdorys. Staré město mělo obranné hradby a bašty u kterých byly časem postaveny domy. Za portály a kamennými fasádami můžete obdivovat starší domy s tvářemi, dlážděnými dvory a schodišti - uprostřed dvora byla obvykle studna.

Co dělat na Lovranu

Lovran nabízí všechny druhy vodních sportů, potápění, kanoistiku a zajímavé průzkumy pobřeží s rybími pikniky! - kajaky, plachtění a windsurfing, ale také pěší turistiku, horolezectví, paragliding.Na hoře Učka je startovací park se startovacími stanicemi na Vojaku a Brgudu a přistávací plochou na Boljunském poli a horská kola.

Potápět se můžete v potápěčském centru Marinesport, které se nachází v obci Mošcenicka Draga (8 km od Lovranu), která je známá především díky své krásné oblázkové pláži.Všechny ponory jsou vedeny instruktorem a ve spolupráci se Správou přístavu Opatija ,kde mohou všichni účastníci získat potápěčskou licenci platnou po dobu 1 roku. Pořádají se zde také kurzy potápění pro všechny kategorie.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti