Ostrovy jižní Dalmácie

Ostrov Hvar

Hvar patří k nejkrásnějším ostrovům na Jadranu. Svými levandulovými a rozmarýnovými políčky, cypřiši, oleandry, pomerančovníky, citroníky a nádhernými výhledy na tyrkysové moře má pověst jedné z nejpřitažlivějších turistických oblastí Jadranu.Hvar je nejslunnější ostrov na Jadranu. Má 2724 slunečných hodin ročně, více než jakékoliv jiné místo v Chorvatsku. Jedinečná gastronomie, křišťálově čisté moře, překrásné zátoky a pláže, ochota domácích lidí a kvalitní ubytování jsou zárukou dovolené, kterou nezapomenete.

Zajímavosti ostrova Hvar

Ostrov v Jaderském moři je nejdelší a nejslunnější chorvatský ostrov a jeden z nejkrásnějších ostrovů na světě. Ostrov Hvar je jedním z největších ostrovů podél pobřeží Jaderského moře, nazývaný „chorvatská Madeira“. Kamkoli se na ostrov vydáte, narazíte na něco historického významu. Dlážděné ulice, staletá náměstí, kostely a paláce dotýkající se velkých měst a vesnic na Hvaru jsou svědky dlouhé historie ostrova.

Hvar, nejoblíbenější město na ostrově je prostě nádherné a při své cestě sem ho musíte vidět. Starému městu dominuje velké náměstí s budovou Arsenálu, kostelem svatého Štěpána a malým přístavem, které je ze strany pevniny obehnáno ochrannými hradbami a nad nímž se tyčí španělská pevnost (Fortica) ze 16. století. Dnes je Fortica oblíbeným turistickým místem a nabízí krásný výhled na město, moře a Paklinské ostrovy. Chcete-li ještě lepší výhled a méně turistů) vydejte se pěšky nebo autem na pevnost Napoljun na vrcholu kopce Svatý Mikuláš.

Co dělat na ostrově Hvar

Hvar je jedním z nejnavštěvovanějších chorvatských ostrovů, což má svůj důvod. Je úžasně krásný s dobrou turistickou infrastrukturou, krásnými plážemi, spoustou historie a dobrým nočním životem.Existuje mnoho důvodů, proč je ostrov Hvar považován za jeden z 10 nejkrásnějších ostrovů světa. Křišťálově modré moře, nádherné zátoky, písečné a oblázkové pláže, mírné klima, bujná vegetace, vinice, olivové háje, nekonečná pole levandule, středomořská kuchyně, historické a kulturní památky to vše dělá z ostrova Hvar bezpochyby nejatraktivnější destinaci.