Ostrovy jižní Dalmácie

Ostrov Korčula

Korčula je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na jihodalmatském pobřeží Chorvatska a zároveň patří k nejzelenějším. Pláže jsou zde většinou oblázkové, ale jsou zde i písečné pláže a většina se nachází v oblasti Lumbarda a v severovýchodní části Korčula. Je to šestý největší ostrov v Chorvatsku je 20 kilometrů dlouhý a poměrně úzký, v průměru 4 až 5 kilometrů široký. Historické opevněné město Korčula je na chráněném východním pobřeží ostrova Korčula. Staré město je obklopeno zdmi a ulice jsou uspořádány do vzoru rybí kosti, což umožňuje volný oběh vzduchu, ale chrání před silným větrem.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti

Zajímavosti ostrova Korčula

Hlavními letovisky jsou město Korčula,lidé mu pro jeho středověká náměstí, kostely, paláce a domy říkají "Malý Dubrovník", Vela Luka a Lumbarda. Na ostrově jsou také roztroušena menší městečka a vesnice pro ty, kteří hledají dovolenou v ústraní.

Korčula je jedním z nejcennějších chorvatských ostrovů i když možná poněkud překvapivě není tak oblíbená jako některé její o něco severnější protějšky, například Brač a Hvar. Důvodem může být to, že je ostrov poněkud vzdálenější ze Splitu i z Dubrovníku a některé z nejpohodlnějších trajektových linek na ostrov jezdí pouze v létě. Na jednu stranu je to samozřejmě trochu škoda, ale na druhou stranu to znamená, že na ostrově je méně lidí a můžete si ho více užít!

 

Co dělat na ostrově Korčula

Akce na ostrově se obvykle konají v letních měsících, tedy v hlavní sezóně, kdy je na ostrově více lidí, kteří si mohou užít všechny slavnosti. V každém hlavním městě se koná nějaký minifestival "letních večerů" s různými akcemi ,výstavami umění, folklórními večery, zpěvem, tancem, hudbou, rybářskými večery , přibližně od poloviny června do září.

Jednou z hlavních akcí, na kterou si dejte pozor, jsou představení slavného tance Moreska. V létě se obvykle konají ve městě dvakrát týdně - bližší informace získáte na místě. Poznávání ostrova umocňuje jeho přírodní krásy,každý jeho kout stojí za prozkoumání. Nedaleko města Korčula se nachází souostroví dvaceti neobydlených ostrovů porostlých hustými makchiovými houštinami ,přístupné k pobřežím a na některých jsou hladké kamenné desky ,které jsou jako stvořené k opalování.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti