Ostrovy jižní Dalmácie

Ostrov Mljet

Mljet první velký ostrov, na který narazíte při plavbě z jihovýchodu v chorvatských vodách. V historických dobách byl celý ostrov osídlen Ilyry. Řekové, kteří na své cestě do Lumbardy (ostrov Korčula) a dalších jadranských osad připluli, zde zůstali kvůli vodě a špatnému počasí. Ostrov obývali také Římané, kteří po sobě zanechali archeologické pozůstatky, z nichž nejvýznamnější je palác v přístavu Polače a také názvy ostrovních výšin, kopců a útesů, které jsou nezpochybnitelným důkazem jejich pobytu na ostrově.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti

Zajímavosti ostrova Mljet

Mljet je nejzelenější chorvatský ostrov s bujnou středomořskou vegetací, průzračným a čistým mořem, pozvolným písečným pobřežím a bohatým podmořským životem. Tento ostrov je známý svými jižními druhy bílého a červeného vína, které díky slunci a specifické mljeťské půdě získávají zvláštní chuť a vůni. Ostrov je také známý svým kozím sýrem a medem, který se v minulosti podával na císařských dvorech a hlavně vřelostí s jakou ostrované vítají návštěvníky svého ostrova.

Co dělat na ostrově Mljet

Ostrov je nejkrásnějším a nejzalesněnějším ostrov Jadranu a jedné z nejkrásnějších perel Středomoří.  Nedotčená příroda, mystika ostrova, olivové háje, vinice a bohaté lesy jsou ideálním místem pro výzkum bohaté flóry a fauny a pro klidné vychutnávání nedotčené krásy okolní přírody.Většinu ostrova tvoří Národní park Mljet. Na ostrově se nachází několik vesnic, dvě slaná jezera - Veliko a Malo jezero a benediktinský klášter na ostrově sv. Marija. V Polače se nachází jedny z nejlepších přírodních kotvišť na Jadranu.

Ostrov Mljet má každodenní trajektové spojení s Dubrovníkem a v létě s ostrovy Korčula a Lastovo. Trajekt, který spojuje Prapratno a Sobru je v provozu po celý rok. Na vrcholu sezóny je ostrov spojen trajekty s Dubrovníkem, Korčulou, Hvarem, Splitem a Rijekou.

 

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti