Ostrovy jižní Dalmácie

Ostrov Vis

Ostrov Vis je perlou mezi chorvatskými jadranskými ostrovy, která zůstala po dlouhá léta nedotčena rozvojem cestovního ruchu. Podél pobřeží ostrova Vis se nachází řada malých zátok a zálivů s moderními domy, které nabízejí ubytování v soukromí v apartmánech a rekreačních domech. Když k tomuto jedinečnému historickému, kulturnímu a přírodnímu dědictví přidáme nádherné křišťálově čisté moře, úžasné skryté pláže, milé hostitele je jasné, proč je Vis oblíbenou turistickou destinací pro ty návštěvníky, kteří chtějí vyzkoušet jedinečné a téměř nefalšované středomořské prostředí a způsob života.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti

Zajímavosti ostrova Vis

Na ostrově se nacházejí dvě hlavní města, Vis a Komiža a mnoho menších osad podél pobřeží i ve vnitrozemí. V minulosti byla Komiža především rybářským přístavem a město Vis zemědělským a obchodním centrem. Obě města se nacházejí v dobře chráněných zátokách a trajektový přístav se nachází ve městě Vis. Mezi Visem a Komižou jezdí autobusové spojení a je zde mnoho místních taxíků a taxi. 

Ostrov Vis se nachází na otevřeném moři 45 kilometrů od pevniny a je obklopen souostrovím, které se skládá z mnoha menších ostrovů a ostrůvků. Nejvyšším vrcholem ostrova je Hum s 587 metry nad mořem. Stejně jako v případě chudých ostrovů v celém Středomoří se i na Visu stal jeho nedostatečný rozvoj turistickou atrakcí. Na Vis se nyní sjíždějí zahraniční i místní turisté, kteří zde hledají autentičnost, přírodu, gurmánské speciality a klid. Po uvedení filmu Mamma Mia, který se na ostrově natáčel a v roce 2018 byl uveden do kin se počet návštěvníků ještě zvýšil. Vis má svou vlastní odrůdu vinné révy vugava, která se zde pěstuje již od starověku.

 

Co dělat na ostrově Vis

Vis je malý ostrov, takže je velmi snadné se po něm pohybovat a poznávat místní pláže, krásnou přírodu, flóru a faunu ostrova. Podél pobřeží se nachází mnoho malých zátok a malých turistických osad s prázdninovými domy a apartmány k pronájmu. Ve vnitrozemí ostrova se nachází několik starých vesnic, které rovněž nabízejí ubytování v tradičních domech. Doporučujeme vám prozkoumat také vnitrozemí ostrova, protože má co nabídnout stejně jako oblíbené pobřežní destinace.

Když k tomuto jedinečnému historickému, kulturnímu a přírodnímu dědictví přidáme nádherné křišťálově čisté moře, úžasné skryté pláže, zátoky a ostrovy, milé hostitele a pohodlné ubytování v soukromých domech a apartmánech je jasné, proč je Vis oblíbenou turistickou destinací pro ty návštěvníky, kteří chtějí vyzkoušet jedinečné a téměř nefalšované středomořské prostředí a způsob života. Zveme vás k návštěvě ostrova Vis a jsme si jisti, že na ni nikdy nezapomenete!

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti