Ostrovy severní Dalmácie

Ostrov Krk

Mezi 1185 chorvatskými ostrovy je pouze jeden z nich zlatý - ostrov Krk. Nachází se v centru Kvarnerského zálivu a je považován za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací. Jeho mírné středomořské podnebí, dobrá geografická poloha a rozmanitost přírodních a kulturních krás mu již v dávných dobách daly název "zlatý ostrov". Jeho kulturní dědictví mu dalo další název - kolébka chorvatské kultury, zatímco na počátku 20. století získal název "šestý kontinent”. V 80. letech pomohlo mimořádně výhodné poloze ostrova Krk přidání strategické struktury, kilometr dlouhý most Krk, který spojuje ostrov Krk s pevninou.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti

Zajímavosti ostrova Krk

Hlavní centrum ostrova, město Krk se rozkládá v malém, částečně opevněném městě protkaném úzkými dlážděnými uličkami. Hlavní koupací oblast Krku leží východně od města, kde se nachází řada malých skalnatých zátok, které nabízejí různá atmosférická místa ke koupání. Asi dvacet minut chůze na východ se u kempu Politin nachází nudistická pláž.

Ostrovem prochází 45. rovnoběžka, zatímco jeho nejdelší část měří 38 km a nejširší 20 km. Jeho pobřeží je dlouhé přibližně 190 km. Nejbližší pevnina je vzdálena jen asi sto metrů a sousedí s ostrovy Cres, Goli a Rab. Patří k němu i několik menších ostrovů ,největší je Plavnik, který má 17 km pobřeží a menší Školjić s pouhými 400 m pobřeží. Má neobvyklý a rozmanitý reliéf, který se od severozápadní části šplhá k jihovýchodní od malebných mírných zátok a lagun, podél úrodných polí a hustých lesů se submediteránní vegetací až po partie holého vápence a skutečné horské krajiny. Na ostrově Krk se nacházejí tři potoky a dvě jezera.

Co dělat na ostrově Krk

Ostrov Krk je rozmanitý ostrov, který nabízí rozmanité atrakce a zážitky, ať už máte rádi kulturu, přírodu nebo turisticky atraktivní místa: tisíciletá města, malé venkovské vesničky, dobře vybavené městské pláže, odlehlé zátoky ke koupání, živé bary a kluby a malé a klidné restaurace a kavárny.Je také ideálním místem pro poznávání chorvatského dědictví. Doporučujeme navštívit ostrovní města Baška, Vrbnik, Punat, Malinska, Njivice, Omišalj, Silo a město Krk nebo si vychutnat klid a pohodu krčského venkova v místech jako je vesnice Brzac.

Vzhledem k těmto přednostem ostrova Krk je zcela pochopitelné, že si jej jako místo své dovolené vybírají početní turisté. V oblasti cestovního ruchu si Krk velmi obratně všímá trendů na turistickém trhu a rychle se jim přizpůsobuje tím, že reaguje novými nabídkami a akcemi, aby uspokojil požadavky turistů. Plavba po jeho krásné a rozmanité krajině, návštěva jeho tisíc let starých památek, muzeí a galerií.Procházejte se po romantických stezkách u moře nebo po skalních stezkách divokého pastýře, dýchejte pocit pohody. Vychutnejte si kouzelné chutě krkské kuchyně a lahodné domácí víno. Využijte svého pobytu a užívejte si rozkoší, které nabízí celý ostrov a to díky své bohaté a rozmanité nabídce ubytování a turistické a stravovací nabídce.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti