Ostrovy severní Dalmácie

Ostrov Pag

Pag je jedním z nejzvláštnějších jadranských ostrovů. Jeho části jsou extrémně skalnaté a bez vegetace a vypadají jako Měsíc. Jiné části připomínají spaghetti westerny s pouštní krajinou a podivnými špičatými kaktusy.Pag má zvláštní tvar chobotnice, jejíž "chapadla" tvoří laguny. Moře je zde velmi klidné a voda má mimořádně vysoký obsah soli. Pag má nejdelší pobřeží ze všech chorvatských ostrovů (270 km) a je zde mnoho míst, kde můžete uniknout davům. Očekávejte měsíční krajinu, bílé oblázky, křišťálově čistou vodu a na severní straně ostrova nádherný výhled na vrcholky Velebitu na pevnině. Jednou z našich nejoblíbenějších je pláž Ručica u Metajny 

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti

Zajímavosti ostrova Pag

Objevování ostrova Pag vás zavede do malých vesniček jako je Kolan, kde se vyrábí slavný pažský sýr z ovčího mléka jedno z nejlepších gastronomických dědictví, které získalo ocenění na nejznámějších mezinárodních soutěžích nebo Povljana s kostelem v blízkosti moře či Šimuni s přístavem a pravým námořním rájem. Tyto malé vesničky oceníte jako mnoho úkrytů v klidu a kráse krajiny.

Na severu ostrova se nachází Novalja, živé letovisko s proslulou pláží Zrće nazývané nová Ibiza, chorvatský ráj, který po celé léto láká mladé partypeople ze všech koutů Evropy.O několik kilometrů dál Stara Novalja, klidná rezidenční lokalita na dně zálivu se svými 4 potápěčskými centry.

Co dělat na ostrově Pag

Ostrov Pag nabízí všechny vodní sporty - plachtění, windsurfing, potápění ... atd. pláže jsou rozmanité ,velké nebo malé zátoky pláže, písek nebo oblázky ve vyprahlé krajině nebo zelené bobule. K dispozici jsou sportovní hřiště a tenisová hřiště, cyklistické a turistické stezky. Objevíte letité tradice a folklorní tance, písně, slavný letní karneval koncem července (nejstarší na Jadranu), procesí 15. srpna nebo můžete ochutnat vyhlášený sýr se sklenkou místního vína a obdivovat krajkářské řemeslo.

Snadná dostupnost vám také umožní podniknout výlety na kontinent, do národních parků a navštívit jejího souseda, ostrov Rab.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti