Ostrovy střední Dalmácie

Ostrov Čiovo

Čiovo je malý ostrov na pobřeží Jaderského moře v Chorvatsku, který je mostem spojen s městem Trogir. Je jakýmsi rozšířením města. Trogir je jeho historickou částí a Čiovo je místem odpočinku, zábavy, koupání a dalších aktivit. Nachází se zde také několik památek a bohatá středomořská vegetace.Nejkrásnější pláže jsou skryté zátoky, pokud máte rádi soukromí. Kombinace přírody, pláží a úžasného klimatu z něj určitě udělá nezapomenutelný zážitek. Některé oblasti jsou takovými místy, která můžete nazvat rájem jako je Mavarštica, Kava u Slatine a Kava u Okrug Donji.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti

Zajímavosti ostrova Čiovo

Na ostrově se nachází několik vesnic - Arbanija, Žedno, Okrug Gornji, Okrug Donji, Slatine, Prizidnica a další. Každé z těchto míst má své jedinečné kouzlo.Na ostrově je jedno místo, které je velmi důležité a které vám dodá zvláštní pocit. Nachází se na druhé straně Slatine a dostanete se tam autem. Je to krásný kostelík postavený na velmi strmém útesu. Dodnes se neví jak se jim podařilo získat skály, aby ho tam mohli postavit. Až ho uvidíte, budete vědět proč. Příroda kolem je nedotčená a pohled na ni navozuje pocit klidu. Když sejdete z areálu kostela dolů, můžete se také vykoupat. Vstupné se zde neplatí. Vyhněte se však cestě autem 15. srpna, protože tehdy se koná pouť.

Co dělat v Čiovo

Na ostrově je více než 20 km pěších tras, které můžete projet na kole. Můžete si také půjčit skútry nebo čtyřkolky a projet si ostrov, případně se vydat na celodenní výlet lodí do nepřístupných zátok. Na ostrově Čiovo je oblíbené také potápění ,můžete se potopit k neobvyklým červeným skalám k podmořské stěně pokryté mořským životem.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti