Severní Dalmácie

Biograd na moru

Biograd na moru je další z oblíbených chorvatských prázdninových destinací, která je velmi oblíbená také jako jachtařská destinace - jedná se o nejčlenitější část chorvatského pobřeží, takže je ideální pro ty, kteří se vydávají na průzkum po moři. Není divu, že se zde nachází velký přístav ,jeden z nejlepších v Chorvatsku se 750 kotvišti. Město se nachází asi 30 km jižně od Zadaru a asi 50 km severně od Šibeniku, takže je snadno dosažitelné z obou měst. Je to také ideální místo pro návštěvu řady chorvatských národních a přírodních parků.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti

Zajímavosti Biogradu na moru

Biograd na Moru byl kdysi považován za korunovační město chorvatských králů. Dnes je však uznávaným námořním a turistickým centrem v samém srdci jadranského pobřeží. Město, které je uzpůsobeno tak, aby vyhovovalo všem, se rozkládá na poloostrově obklopeném promenádou a moderními přístavy, z nichž je nezapomenutelný výhled až k Pašmanskému průlivu a ostrůvkům v něm rozesetým.

Díky své desetileté tradici v cestovním ruchu, pestrému dědictví a turistické nabídce, kulinářským specialitám a sportovním akcím se Biograd stal atraktivní prázdninovou destinací. Navíc se nachází v centru jadranského pobřeží, obklopen trvalou krásou národních a přírodních parků.

Co dělat v Biograt na moru

Ať už je váš styl dovolené jakýkoli, Biograd určitě splní vaše požadavky s největší lehkostí. V centru města se bez námahy snoubí historický a moderní půvab a mezi moderními restauracemi a butiky se nachází několik františkánských kostelů a barokních klášterů. Město je také proslulé svými pulzujícími trhy, které se v pestrých barvách rozprostírají po celém centru a prodávají vše od čerstvých potravin až po zeleninu a zaprášené starožitnosti.

Při dovolené v Biogradu nebude trvat dlouho a lákadlu nádherně se třpytícího pobřeží neodoláte. Lenošení na pláži je dokonalým způsobem relaxace a odpočinku, ale stejně lákavé se brzy stanou i jiskřivě čisté vody Jaderského moře s nabídkou vodních sportů a neuvěřitelnými místy pro šnorchlování a potápění, která se na pobřeží nacházejí.

Z městského přístavu také pravidelně vyplouvají lodní výlety, které obeplavou krásné zátoky a ostrůvky rozeseté podél pobřeží. Dovolená v Biogradu, kde se poznává pobřeží, je v každém ročním období lákavá a lákavá, ať už jde o plavbu ve sluncem zalitých vodách, odpočinek na souši nebo jen o nádherné výhledy.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti