Střední Dalmácie

Baška Voda

Na úpatí hory Biokovo, na břehu teplého a křišťálově čistého Jaderského moře, se nachází Baška Voda. Toto idylické místo, kdysi zemědělské a rybářské městečko, je dnes moderní turistickou atrakcí na Makarské riviéře v srdci Dalmácie. Baška Voda, Baško Polje a okolní vesnice Topiči, Bast, Krvavica, Bratuš a Promajna tvoří kaleidoskop pohostinnosti, tradic, moderního života a zachovalého životního prostředí.

Zajímavosti Baška Voda

Baška Voda, to není jen slunce, průzračné moře a krásné pláže uprostřed borových lesů a svěžího horského vzduchu. Kromě nádherné přírody zde najdete soukromé apartmány, hotely a zařízení nejvyšší kvality: stravování, sport, rekreaci a historické památky - vykopávky pozůstatků z 1. - 7. století n. l., kostely svatého Vavřince (1750) a svatého Mikuláše (1889), krásné ukázky dalmatské venkovské architektury, etnografická a malakogická muzea.

Křišťálově čisté a teplé moře, zachovalé přírodní prostředí a nádherná zeměpisná poloha v srdci Dalmácie na pobřeží Jaderského moře činí z Bašky Vody ideální turistickou destinaci.

Co dělat v Baška Voda

Baška Voda je letovisko na moři s pláží, sluncem a stínem. Je považováno za nejkrásnější na Makarské riviéře a někteří ji považují za jedno z nejkrásnějších míst na celém Jadranu. Je obdařen přírodou výjimečné krásy. Ubytování v Bašce Vodě je vhodné také pro mnoho jednodenních výletů do okolí. Po náročném a aktivním dni na slunci, moři a exkurzích si můžete užít četné kavárny a terasy s živou hudbou, bohatou nabídku koncertů a rybářských večerů nebo hvězdnou oblohu se zvukem vln.