Střední Dalmácie

Brela

Brela je malé turistické město na Makarské riviéře. Bohatstvím Brel je křišťálově čisté moře, 6 km přírodních oblázkových pláží, vůně a krása borovicového lesa, jenž je z větší části chráněnou památkou kulturního přírodního dědictví. Jsou zde četné pěší stezky, které se navzájem proplétají od promenády podél moře a vedou přes staré vísky až k samotným vrcholkům hory Biokovo. Brela i dnes pokračuje v dlouhé tradici kvalitní turistické nabídky díky pohostinnosti svých obyvatel, pohodlnému ubytování, tradiční dalmátské kuchyni, výběru místních vín a zábavě.

Zajímavosti Brela

Brela je první město na Makarské riviéře, do kterého se dostanete při cestě ze Splitu po pobřeží. Je to krásné městečko s dlouhými oblázkovými plážemi a porosty borovic, které je klidnější než Makarská. Z těchto důvodů je to oblíbené letovisko (zejména u rodin) pro ty, kteří hledají odpočinkový typ dovolené.

Pláž Punta Rata v Brele se často objevuje na žebříčcích nejlepších pláží světa! Známý je seznam časopisu Forbes, který se připojil k seznamu, na němž jsou uvedena oblíbená místa po celém světě, jako jsou pláže Miami a Bondi.

Co dělat na Brele

Centrem života v Brele je pobřeží. Je to místo romantických i rodinných procházek, zábavy a legrace. Je to také skvělé místo pro běhání a cyklistiku, pokud se vyhnete přeplněné části sezóny. Při procházce podél pobřeží si všimnete úžasných tvarů skalnatých pláží, které se střídají s písečnými. Věřím, že mnohé z nich pro vás budou zajímavé jako pozadí pro selfie. V blízkosti pobřeží se nacházejí restaurace a kavárny, kde si můžete vychutnat svůj oblíbený nápoj nebo jídlo a zároveň mít krásný výhled na moře. V letní sezóně pořádá Brela každý týden na pobřeží v centru místa živé koncerty.