Střední Dalmácie

Primošten

Primošten je okouzlující poloostrov a je jedním z nejfotogeničtějších míst na pobřeží Jadranu. Je poměrně známý svými plážemi, z nichž nejznámější je pláž Raduca. Jedná se o oblázkovou pláž s mělkou vodou, která je vhodná pro rodiny s malými dětmi. Pokud se chcete seznámit s gastronomií regionu a ochutnat různé speciality, navštivte restaurace "Staro selo" a "Amfora" a taverny "Jerko" a "Torkul". Pro ty, kteří hledají zábavu až do brzkých ranních hodin, je zde diskotéka Aurora, která je jedním z nejoblíbenějších klubů na Jadranu.

Zajímavosti Přimošten

Primošten je malý nenáročný poloostrov. Oblast vinic, olivových hájů a lákavých pláží s čistou vodou. Prohlédněte si historické staré kostely, plavte se v jaderských zátokách a oceňte vyhlášená vína regionu. Poloostrov byl původně ostrov spojený s pevninou padacím mostem, který pomohl zmařit útok napadením Turků. Dnes přejedete z pevniny na permanentní násyp. Po starém mostě nenajdete žádné stopy. Když hrozba Turků ustoupila, ostrov se změnil na poloostrov.Začněte s průzkumem v dlážděných uličkách starého města s četnými středověkými budovami a tradičními kamennými domy. Za zmínku stojí zejména kostel Panny Marie Milosrdné, který sahá až do roku 1553.

Na nejvyšší bod starého města se dostanete za kostelem sv. Juraje z 15. století. Prozkoumejte sousední hřbitov, kde je pobřežní panorama nejlepší. Během letních nocí navštivte noční klub, kde se mísí s živými návštěvníky party. Vydejte se na sever na poloostrov Raduča na lesem lemovanou pláž nebo si vezměte vodní taxi na okolní ostrůvek pro klidnější břehy. Mezi nejoblíbenější destinace na výletních ostrovech patří Smokvica Vela, která je známá svou klidnou nudapláží.

Co dělat v Primoštenu

Malebné městečko Primošten leží na dalmatském pobřeží a je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Chorvatsku. Bývalá rybářská vesnice potěší romantickým starým městem, zajímavými atrakcemi, krásným ubytováním a nezapomenutelnými aktivitami, stejně jako skvělými možnostmi výletů v oblasti Primoštenu. Při procházce po malebném nábřeží si můžete užít nesrovnatelnou atmosféru a zároveň najít lahodné restaurace, pekárny a barevné obchody. Také pláže Primoštenu jsou skutečným vrcholem a zaručují nejlepší dovolenou.

Primošten je jedním z nejlepších výchozích bodů k prozkoumání dalmatského pobřeží , proto budete mít během své dovolené příležitost navštívit některé z nejdůležitějších chorvatských památek a národních parků. Celé město Primošten v létě ožívá, ale v ostatních ročních obdobích je stále skvělým místem pro dovolenou. Na hlavním náměstí hrají kapely a spousta věcí se děje v dlážděných ulicích. Romantici milují procházky po tomto místě, zejména procházku do kopce vedoucí ke starému farnímu kostelu. Pokud budete chodit odpoledne, můžete také počkat na západ slunce a sledovat jeden z nejkrásnějších západů slunce, který uvidíte za celý svůj život. Město je krásné prozkoumat i v noci se všemi krásnými světly v ulicích. Je to jedna z nejkrásnějších oblastí v této části pobřeží.