Střední Dalmácie

Šibenik

Šibenik, klenot chorvatského Jadranu, se nachází u ústí řeky Krky v nejmalebnější části východního pobřeží Jadranu.Četné kostely, kláštery, paláce a čtyři pevnosti "rámují" město a zároveň svědčí o vytrvalosti, odříkání a víře generací Šibeničanů. V blízkosti města se nacházejí dva národní parky - Krka a Kornati, jejichž fascinující krajina bere návštěvníkům dech. Středověký Šibenik je méně turistický než mnohá sousední města na oblíbeném chorvatském dalmatském pobřeží.Pokud vám tato krajina připadá povědomá a jste fanoušky seriálu Hra o trůny, jistě vás potěší, že se město objevilo jako filmová lokace ve třech dílech 5. série.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti

Zajímavosti města Šibenik

Tato lokalita nabízí zajímavý koktejl zážitků. Šibenik leží nedaleko Zadaru v malebné zátoce při ústí řeky Krky, které dominuje pevnost Svatého Mikuláše. Je to jedna z nejkrásnějších lokalit východního Jadranu. Bludiště strmých kamenných uliček a pozoruhodná katedrála v centru města jsou skutečnými turistickými lákadly. Město je také výbornou základnou pro návštěvu národních parků Krka a Kornati. Pohádkové vodopády Krka nabízejí jedny z nejpůsobivějších přírodních scenérií v Chorvatsku.

Co dělat v Šibeniku

Na vzdálenějších ostrovech vás osvěží výjimečně čistá voda a božský klid. Milovníci adrenalinu se jistě vydají na výlet motorovým člunem. V okolí Šibeniku se nachází několik rybářských základen pro lov velké zvěře. Pokud máte klidnější sklony, můžete se vydat na ostrovy proslulé červenými korály a houbami, projet se po cyklostezkách nebo se vydat po stopách slavného vynálezce Nikola Tesly.Tato oblast je vhodná pro jachtařské nováčky, rodiny s dětmi i zkušenější jachtaře. Začátečníci ocení zejména jednoduchou navigaci, mírný vítr a množství bezpečných kotvišť s možností kotvení. Zkušení jachtaři se mohou vydat na delší výlet na Kornati a vychutnat si vznešený klid vzdálenějších a neobydlených ostrovů.

Aktuálně zde nemáme žádnou nevomovitost

Zobrazit všechny nemovitosti