Střední Dalmácie

Zaostrog

Zaostrog je turistické město a přístav u Jaderského moře v jižní Dalmácii v Chorvatsku. Leží mezi Makarskou a Ploče a skládá se ze dvou částí, starší části pod strmým vápencovým úsekem pohoří Biokovo a novější pobřežní zóny. V oblasti je významné pěstování oliv. Je dobrou turistickou atrakcí a jezdí sem za ním mnoho lidí včetně známých bosenských herců Senada Bašiće a Mustafy Nadareviće.

Zajímavosti Zaostrog

Dominantou obce je již více než pět století starý františkánský klášter Panny Marie v němž je otevřeno muzeum, etnologická sbírka, galerie a velká knihovna s více než 30 000 tituly a významná část starší chorvatské literatury.Obec dnes sousedí s narentinskou obcí Ostrok v Pagani.

Co dělat v Zaostrogu

Zaostrog je vhodným místem pro poklidnou rodinnou dovolenou a je dobrým výchozím bodem pro mnoho výletů lodí a horských túr. Dalším zvláštním rysem Zaostrogu jsou vynikající možnosti paraglidingu.Přímo nad městem se nachází 370 m vysoký kopec Plana s 1,5 km dlouhou plošinou, která je ideální pro paragliding. Pláže jsou zde oblázkové s pozvolným vstupem do moře a jsou tak vhodné pro malé děti.